Naczelna Prokuratura Wojskowa w Warszawie

BIP Strona główna Katastrofa smoleńska Przydatne linki Kontakt

Archiwum komunikatów

Komunikat Naczelnej Prokuratury Wojskowej

14.11.2014

14:50

Magdalena

W dniu 13 maja 2014 r. Wojskowa Prokuratura Okręgowa w Warszawie zasięgnęła opinii instytucji specjalistycznej – Instytutu Technicznego Wojsk Lotniczych w Warszawie, w celu przeprowadzenia identyfikacyjnych badań porównawczych fragmentów metalu (zabezpieczonych na przełomie lutego i marca 2013 r. w toku oględzin dwóch fragmentów brzozy na terenie Federacji Rosyjskiej) oraz wycinków metalu, pobranych jako materiał porównawczy z lewego skrzydła wraku samolotu Tu – 154 M nr boczny 101.

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Komunikat Naczelnej Prokuratury Wojskowej

08.10.2014

10:07

Marek

Informujemy, że w dniu 8 października 2014 roku, Prokurator Naczelnej Prokuratury Wojskowej, po rozpatrzeniu wniosku Wojskowego Prokuratora Okręgowego w Warszawie z dnia 24 września 2014 r. o przedłużenie okresu śledztwa dotyczącego katastrofy smoleńskiej, postanowił okres tego śledztwa przedłużyć na dalszy czas oznaczony, tj. do dnia 10 kwietnia 2015 roku.

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Komunikat Naczelnej Prokuratury Wojskowej

30.09.2014

17:32

Marek

Informujemy, że dzisiaj do Wojskowej Prokuratury Okręgowej w Warszawie wpłynęła uzupełniająca opinia Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Policji (CLKP) do opinii z przeprowadzonych badań fizykochemicznych (nr E-che 90/12).

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Komunikat Naczelnej Prokuratury Wojskowej

16.06.2014

15:11

Magdalena

W nawiązaniu do dzisiejszych publikacji odnoszących się do kwestii związanych z opinią fizykochemiczną Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Policji dotyczącą ewentualnej obecności materiałów wybuchowych na szczątkach wraku samolotu Tu 154M nr 101 informujemy, że w dniu dzisiejszym do Wojskowej Prokuratury Okręgowej w Warszawie wpłynął wniosek dowodowy jednego z pełnomocników rodzin ofiar katastrofy, między innymi o wywołanie nowej opinii w tym przedmiocie. Do wniosku załączone zostały materiały nazwane przez jego autora „opinią prywatną w przedmiocie poprawności metodologicznej wykonanych analiz chromatograficznych i ich interpretacji oraz jasności i zupełności”.

Aktualnie prokuratorzy analizują wymieniony wniosek dowodowy. Dopiero po zakończeniu tej czynności zajmą stanowisko procesowe w tym przedmiocie.

Rzecznik prasowy NPW
p.o. ppłk Janusz Wójcik
 

Komunikat Naczelnej Prokuratury Wojskowej

07.04.2014

11:47

Marek

Mając na względzie zainteresowanie opinii publicznej kwestią potwierdzenia bądź wykluczenia wybuchu materiałów wybuchowych na pokładzie samolotu Tu-154 M nr 101 – zgodnie z decyzją prokuratora-referenta śledztwa – poniżej publikujemy opinię fizykochemiczną Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Policji, po anonimizacji danych osobowych ofiar katastrofy. Publikowana opinia nie zawiera również opisu materiału biologicznego pobranego do badań w trakcie otwarcia i oględzin zwłok.
 

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »
1234567...29

Wszelkie prawa zastrzeżone © NPW 2009